II Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce
Siatkowej Amatorów 12 czerwca 2010

Honorowy Patronat Poseł Witold Namyślak.

Już po raz drugi zostały zorganizowane rozgrywki zespołów amatorskich o tytuł mistrza woj. pomorskiego w piłce siatkowej.

12 czerwca na hali przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku stawiło się pięć zespołów walczących o złote medale w mistrzostwach. Lęborska hala już drugi raz jest areną zmagań najlepszych siatkarzy amatorów woj. pomorskiego. Pierwszy gwizdek można było usłyszeć już o godzinie 10:30, na dwóch boiskach jednocześnie cztery zespoły walczyły o zwycięstwo, piaty zespół pauzował. Wszystkie zespoły rozegrały po cztery spotkania i miały możliwość konfrontacji z każdą drużyną startującą w mistrzostwach. Mniej więcej w połowie dnia rozgrywek wszystkie zespoły miały okazję do odpoczynku i nabrania sił. Kolejne mecze rozpoczęły się o 15:30. I to właśnie spotkania popołudniowe dały najwięcej emocji i dramaturgii. W tej odsłonie turnieju poszczególne zespoły walczyły o konkretne miejsca. Mecz pomiędzy AWKS Wejherowo a Boterm-Dżamba Żukowo decydował o 4-5 miejscu w turnieju. Walka była zacięta i wyrównana, lepsi okazali się zawodnicy z Żukowa i to oni zajęli 4 miejsce. W walce o pierwszą lokatę liczyły się trzy zespoły Romek Lębork, Baza 44 Siemirowice oraz Plast Team Słupsk. Po bardzo wyrównanych meczach najlepszym zespołem okazał się Romek Lębork. Miejsce drugie lepszym stosunkiem setów wywalczyli zawodnicy Bazy 44, trzecia lokata przypadła Plast Team ze Słupska. Po zakończeniu wszystkich meczy nastąpiło uhonorowanie zwycięzców. Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Pana Mariana Borka dyrektora CSiR w Lęborku współorganizatora mistrzostw puchary i dyplomy, najlepsze trzy zespoły otrzymały tradycyjnie medale a zwycięzcy również pamiątkowe trofea. Wręczone zostały również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Jarosław Wesołowski z Plast Team Słupsk, najlepszy rozgrywający mistrzostw to Jarosław Sadkowski z zespołu Romek Lębork, obaj otrzymali statuetki.

Uhonorowani został również Pan Piotr Myszewski za zaangażowanie i wkład w rozwój amatorskiej siatkówki w woj. pomorskim oraz Pan Marian Borek za pomoc i współprace w organizacji po raz drugi turnieju mistrzowskiego amatorów. Organizatorzy już teraz zapraszają na trzecie mistrzostwa w 2011 roku, które również mają się odbyć w Lęborku. Turniej powoli wpisuje się w kalendarz lęborskich imprez sportowych.