III Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów 28 maja 2011

Za nami tegoroczne zmagania zespołów amatorskich o miano Mistrza województwa pomorskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów z różnych lig amatorskich w województwie. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy z których pierwsze miejsca oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansowały do półfinałów.

Pierwszy zespół który zakończył turniej po rozgrywkach grupowych to Plast Team II Słupski zajmując 9 pozycje w turnieju, pozostałe dwa zespoły z trzecich miejsc walczyły o miejsca 7-8, SPP Pępowo zwyciężyło zespół Bojan – Żubry 2:1 i dzięki dobrej grze kapitana SPP Pępowo zespół zajął 7 miejsce. Walka o miejsca 5-6 również potrzebowała aż trzech setów aby rozstrzygnąć kto zajmie lepsze miejsce. Jednostka Wojskowa Lębork dzielnie walczyła z zespołem Tom Blok Wejherowo pokonując 2:1 i zajmując 5 lokatę. Półfinały zapowiadały się bardzo ciekawie. Pierwszy półfinał Romek Lębork – Baza 44 Siemirowice zakończył się bardzo szybko. Lepsi tego dnia okazali się młodsi zawodnicy Bazy i to oni awansowali do finału. Drugi półfinał pomiędzy AWKS Wejherowo a Team Władysławowo zakończył się w dwóch setach na korzyść zespołu z Władysławowa. Było to drugie spotkanie tych dwóch zespołów tego dnia, w pierwszym lepsi byli zawodnicy AWKS Wejherowo w drugim meczu w walce o wejście do finału zespół z Wejherowa musiał uznać wyższość przeciwników i zadowolić się walką o trzecia pozycję.

Mecz o brązowy medal pomiędzy AWKS Wejherowo a Romek Lębork, wygrali zawodnicy z Lęborka pokonując AWKS w trzech setach. Po pierwszym secie wygranym przez Romek Lębork AWKS zerwała się do odrabiania strat i wygrała drugiego seta, w trzecim większe doświadczenie i spokój dały lęborczanom zwycięstwo i brązowe medale. Zespół Romek Lębork w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza województwa, w tym musiał zadowolić się miejscem trzecim.

Mecz finałowy pomiędzy Baza 44 Siemirowice a Team Władysławowo, był wyrównany, jedynie pierwszy set wysoko wygrali zawodnicy z Władysławowa, dalej już walka była o każdy punkt i każdą akcję. W drugim secie lepsi byli zawodnicy Bazy 44 wygrywając różnica dwóch punktów. Ostatni set, decydował o tytule mistrza, oba zespoły były bardzo bliskie zwycięstwa, lepsi okazali się zawodnicy Bazy 44 Siemirowice pokonując 16:14 Team Władysławowo w trzecim secie a w całym finałowym meczu 2:1.

Zaraz po zakończeniu rozgrywek nastąpiło oficjalne podsumowanie całego turnieju. Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy czterech finałowych zespołów: Wojtek Dawid – Romek Lębork, Grzegorz Sawicki – AWKS Wejherowo, Dariusz Lesner – Team Władysławowo i Artur Miotk – BAZA 44 Siemirowice. Artur Miotk został również nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika mistrzostw.

Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy przygotowane przez organizatorów: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku oraz LTS UNIA Lębork. Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Burmistrza Lęborka.

Klasyfikacja końcowa:

1. Baza 44 Siemirowice
2. Team Władysławowo
3. Romek Lębork
4. AWKS Wejherowo
5. Jednostka Wojskowa Lębork
6. Tom Blok Wejherowo
7. SPP Pępowo
8. Bojan – Żubry
9. Plast Team II Słupsk

Wyniki meczów finałowych:

Finał:

Baza 44 – Team Władysławowo 2:1 (16:25, 25:23, 16:14)

Mecz o 3 miejsce:

Romek Lębork – AWKS Wejherowo 2:1 (25:19