IV Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów 02 czerwca 2012

Już po raz czwarty w Lęborku rozegrane zostały mistrzostwa województwa pomorskiego w piłce siatkowej amatorów. Na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku stawiło się 6 zespołów: OSP Wałdowo (mistrz ligi amatorskiej w Miastku), PKS NightShadows Wejherowo (mistrz kaszubskiej ligi amatorskiej w Luzinie), Skojan Team Puck (mistrz amatorskiej ligi siatkówki w Lęborku) oraz KS Baza 44 (ubiegłoroczny mistrz województwa), PKS NightShadows Wejherowo II oraz Tom Blok Wejherowo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

Całe rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10:00, po rozegraniu meczy grupowych dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinału. Zespoły które zajęły trzecie miejsca w grupie zakończyły rozgrywki. Oba zespoły PKS NightShadows Wejherowo musiały przełknąć gorycz porażki i dla nich mistrzostwa zakończyły się na rozgrywkach grupowych. W półfinałach spotkały się zespoły Tom Blok Wejherowo z OSP Wałdowo oraz KS BAZA 44 z Skojan Team Puck. W pierwszym półfinale lepsi okazali się zawodnicy OSP Wałdowo, w drugim natomiast górą byli zawodnicy KS Baza 44. To właśnie te dwa zespoły spotkały się w meczu finałowym, przegrane zespoły z półfinałów rozegrały mecz o trzecie miejsce. Po pięciu godzinach poznaliśmy tegorocznego mistrza województwa. Bez starty seta w finale zawodnicy Bazy 44 obronili tytuł zdobyty przed rokiem.

Wicemistrzem został zespół OSP Wałdowo . W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Skojan Team Puck, czwarta lokata przypadła drużynie Tom Blok Wejherowo. Rozgrywkom finałowym przyglądał się Marian Kurzydło –sekretarz miasta oraz Marian Borek – dyrektor Centrum Sporty i Rekreacji w Lęborku współorganizator rozgrywek. Po zakończeniu meczy nastąpiło wręczenie zespołom pucharów za zdobyte miejsca, wyróżniony został również zawodnik KS Baza 44 Rafał Krampa za postawę i zaangażowanie w grę zespołu. Całe mistrzostwa zostały wsparte przez Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego oraz Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Na koniec wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia co stanowi doskonałą pamiątkę po tegorocznych rozgrywkach.

Całe rozgrywki przebiegały bardzo sprawnie i bez większych problemów, uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z innymi zespołami niż na co dzień co sprzyja rozwojowi rozgrywek amatorskich.

Klasyfikacja końcowa:

1. KS BAZA 44 Siemirowice
2. OSP Wałdowo
3. Skojan Team Puck
4. Tom Blok Wejherowo
5. PKS NightShadows Wejherowo
6. PKS NightShadows Wejherowo II