V Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów - 19 maja 2013Po raz piaty odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów, w tegorocznym turnieju zakwalifikowanych zostało 8 zespołów, niestety Skojan MG Trans Puck nie dotarł na turniej i został zdyskwalifikowany. Pozostałe 7 zespołów zostało podzielonych na 2 grupy, w grupie A: Gnieżdżewo (Zwycięzca Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Powiatu Puckiego „Syberiada”), EPO Projekt (Zwycięzca Żukowskiej Ligi Siatkówki), KS Baza 44 Siemirowice (Mistrz Województwa 2012), Thunder Czarnica (Zwycięzca Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Miastku). Grupa B to zespoły: I Lęborski Batalion Zmechanizowany (Zwycięzca Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku), Tom Blok Wejherowo (Zwycięzca Luzińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej), D&H Poland (II miejsce Bytowska Liga Piłki Siatkowej) i zdyskwalifikowany zespół Skojan MG Trans Puck (II miejsce Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku).

Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie, po zakończeniu meczy grupowych, dwa najlepsze zespoły z grupy awansowały do półfinału. Z grupy A były to zespoły Gnieżdżewo i Thunder Czarnice, a z grupy B: D&H Poland i I Lęborski batalion Zmechanizowany. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły: Gnieżdżewo i I Lęborski Batalion Zmechanizowany. Zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy Gnieżdżewa pokonując lęborski zespół 2:1. W drugim półfinale w pojedynku pomiędzy D&H Poland i Thunder Czarnica awans do finału wywalczyli zawodnicy Thunder Czarnica nie tracąc seta. W meczu o miejsce trzecie I Lęborski batalion Zmechanizowany pokonał zespół D&H Poland i zdobył brązowe medale Mistrzostw Województwa Pomorskiego.

W meczu finałowym spotkały się zespoły Gnieżdżewo i Thunder Czarnica. Mecz był bardzo wyrównany po rozegraniu dwóch setów był remis i potrzebny był trzeci set. W ostatnim secie lepsi okazali się zawodnicy Gnieżdżewa i to właśnie oni zdobyli tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów.

Zawodnicy Thunder Czarnica zostali Wicemistrzami woj. Pomorskiego już po raz drugi, w zeszłym roku również wywalczyli miejsce II. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a trzy najlepsze zespoły medale.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Paweł Kaczmarek zawodnik zespoły Gnieżdżewo który otrzymał drobną nagrodę rzeczową oraz bilety na Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach. Tegoroczny turniej był piątym z kolei organizowany w Lęborku.

Podczas wszystkich edycji panuje pozytywna atmosfera a rywalizacja jest prowadzona w duchu fair play, co powoduje że zespoły chętnie przyjeżdżają na mistrzostwa organizowane w Lęborku i mile je wspominają.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gnieżdżewo - Mistrz
2. Thunder Czarnica - Wicemistrz
3. I Lęborski Batalion Zmechanizowany - III miejsce
4. D&H Poland - IV miejsce
5-7. Tom Blok Wejherowo, KS Baza 44 Siemirowice, EPO Poland,
- Skojan MG Trans Puck – dyskwalifikacja.

wyniki - cały turniej: plik .pdf

--------------------------------------------------------
Pierwszeństwo gry w Mistrzostwach otrzymały zespoły, które zwyciężyły lokalne ligi amatorskie w woj. pomorskim a w dalszej kolejności pozostałe zespoły z województwa. Udział w Mistrzostwach jest wyłącznie dla zawodników amatorów.

Zawodnicy zgłoszeni od III ligi seniorów wzwyż nie mogą brać udziału w rozgrywkach. Szczegółowe warunki udziału w lidze znajdują się w Regulaminie Mistrzostw.

Zgłoszenia zespołów były przyjmowane do 13 maja 2013 na adres mailowy unia.lebork@poczta.fm