VI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów - 24 maja 2014

Za nami VI Mistrzostwa Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów, nad tegorocznym turniejem patronat honorowy objął Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski. W turnieju wystąpiło 10 zespołów reprezentujących różne ligi amatorskie w naszym województwie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów.

W grupie A znalazły się: AWKS Wejherowo, Romek Lębork, D&H Poland Bytów, Klaja Cafee Lębork, Władysławowo.W grupie B natomiast: KS Baza 44 Siemirowice, Plast Team Słupsk, Epo Project Żukowo, Tom Blok Wejherowo, Gnieżdżewo. Zespoły rozegrały w swoich grupach po 4 mecze, dwie najlepsze drużyny z obu grup awansowało do półfinałów gdzie walczyło o możliwość gry o tytuł mistrza województwa. Mecze w grupach były bardzo zacięte i wyczerpujące. W grupie A pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Klaja Cafee, drugą lokatę wywalczyli zawodnicy zespołu Władysławowo. W grupie B najlepsi okazali się zwycięzcy tegorocznej edycji ALS, zespół KS BAZA 44, na drugim miejscu uplasowali się ubiegłoroczni mistrzowie zespół Gnieżdżewo.

W półfinałach spotkały się zespoły: Klaja Cafee – Gnieżdżewo i KS Baza 44 – Władysławowo. Klaja Cafee pokonała 2:0 zespół Gnieżdżewo i awansowała do półfinału. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Po pierwszym wygranym secie dla KS Baza 44, zawodnicy z Władysławowa zmobilizowali się i wygrali wysoko drugiego seta. O awansie do finału zdecydował trzeci set który wygrali zawodnicy Władysławowa. W meczu o trzecie miejsce KS Baza 44 również w pojedynku trzy setowym uległa zespołowi z Gnieżdżewa i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Ubiegłoroczny mistrz województwa Gnieżdżewo w tym roku nie obronił tytułu ale zajął miejsce medalowe.

Finał rozegrał się bardzo szybko. Widoczne było zmęczenie obu zespołów. Szczególnie zawodnicy zespołu Władysławowo odczuli trudy meczu półfinałowego. Klaja Cafee w ostatnim meczu miała więcej sił a szczególnie jej lider Łukasz Oleszczuk, który został wybrany najlepszym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw. Finał zakończył się zwycięstwem 2:0 dla Klaja Cafee Lębork.

Po zakończeniu meczy o 1 i 3 miejsce nastąpiło podsumowanie całego turnieju. Najlepszym zespołom gratulowali: Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Starosta Lęborski Wiktor Tyburski oraz Dyrektor CSiR w Lęborku Marian Borek. Trzy najlepsze zespoły otrzymały medale i okazałe puchary. Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe zdjęcie oraz statuetkę uczestnika VI Mistrzostw Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. Podczas turnieju promowany był zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek oraz projekt Baltic Rally programu Południowy Bałtyk, który miasto Lębork i Lęborskie Towarzystwo Sportowe Unia wspólnie realizują.

Podsumowując tegoroczne Mistrzostwa można stwierdzić że poziom zespołów amatorskich jest z roku na rok coraz wyższy a Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku prezentuję się na tym tle bardzo dobrze o czym świadczą wyniki zespołów Klaja Cafee i KS Baza 44.

Wyniki półfinałów:
Klaja Cafee Lębork – Gnieżdżewo 2:0 (25:20, 25:22)
KS Baza 44 Siemirowice – Władysławowo 1:2 (25:21, 13:25, 9:15)

Mecz o 3 miejsce:
Baza 44 – Gnieżdżewo 1:2 (17:25, 25:22, 11:15)

Finał:
Klaja Cafee – Władysławowo 2:0 (25:17, 25:12)

--------------------------------------------------------

Miejsce rywalizacji:

Hala Miejska w Lęborku
ul. Piotra Skargi 52

Link do mapy z lokalizacją hali.


Pierwszeństwo gry w Mistrzostwach otrzymały zespoły, które zwyciężyły lokalne ligi amatorskie w woj. pomorskim a w dalszej kolejności pozostałe zespoły z województwa. Udział w Mistrzostwach jest wyłącznie dla zawodników amatorów.

Zawodnicy zgłoszeni od III ligi seniorów wzwyż nie mogli brać udziału w rozgrywkach. Szczegółowe warunki udziału w lidze znajdują się w Regulaminie Mistrzostw.

Zgłoszenia zespołów były przyjmowane do 16 maja 2014 na adres mailowy unia.lebork@poczta.fmSiatkówka Pomorska - Turniej Mistrzowski Województwa Pomorskiego